Sepetim(0)

Altın Bileklik Nasıl Temizlenir?


Altın Bileklik Nasıl Temizlenir?
Etiketler: Altın,Bileklik,Temizleme / Eklenme Tarihi: 22.4.2019 13:12:55

Altın bileklik nasıl temizlenir?

Altın bileklik ve diğer takılar, günlük hayatta en sık kullanılan aksesuarlardır. En az kıyafetler kadar insanların dikkat ettikleri bu değerli parçalar, zaman için uygun şekilde muhafaza edilmemesi ve doğru şekilde kullanılmaması gibi nedenlerden dolayı deforme olmaya başlarlar. Bileklik de en sık tercih edilen aksesuarlardan biri olup zaman içinde sararan veya kararabilen aksesuarlardır. Peki, altın bileklik nasıl temizlenir?

Altın bilekliklerin temizlenmesi işlemi aslında kolaydır. Fakat bundan önce önemli olan detayın kullanım koşullarına dikkat etmek ve muhafaza ederken uygun yerlerde muhafaza etmek olduğunu unutmamak gerekir. Gün içinde sık takı kullanıyorsanız muhtemelen beyaz altın bilekliğinizde sararma, sarı altın bileklikte ise kararmalarla karşılaşırsınız. Peki, bu durumda ne yapmanız gerekir? İşte cevabı…

Altın bileklik temizleme

Altın bileklikler, davetlere hazırlık yaparken kadınların en çok kullandıkları aksesuarlardan biridir. Uzun süre kullanılmayan ve saklama koşulları uygun şekilde oluşturulmayan bileklikler, beyaz olduğunda sararır, sarı olduğunda ise kararma yapar. Aslında bu bir tür kirlenmedir. Buna karşın yapılabilecek en basit şey kaynayan suyun içerisine biraz deterjan ekleyerek bir süre karıştırmaktır. Daha sonra kaynayan suyun içerisine bilekliğinizi koyarak bekletin. Su sıcaklığı düşüp ılıyıncaya kadar deterjanlı suyun içinde beklettikten sonra bir diş fırçası yardımı ile kararan veya sararan yerlerini temizleyin. Bu işlem sayesinde kararmış veya sararmış altın bilekliğin temizliğini yapmış olursunuz.

Beyaz sabun ve amonyak ile temizleyin

Altın bileklik temizleme yöntemlerinden bir diğeri de yine su, amonyak ve beyaz sabun karışımıdır. Bu karışımı elde etmek için 1 litre suyun içerisinde rendelenmiş bir fincan beyaz sabun ve 1 fincan amonyak ekleyin. Daha sonra kararan veya sararan altın bilekliğinizi hazırladığınız sıcak suyun içerisine koyun. 45 dakika kadar bekledikten sonra altını çıkartın ve soğuk suyla iyice duruladıktan sonra yumuşak bir deri parçası ile temizleyerek bilekliğinizin yeniden temiz hale gelmesini sağlayın.

Altın bileklik nasıl parlatılır?

Altın takılar, vücutta uzun süre kaldıklarında parlaklıklarını yitirirler bu da bir davete giderken beklenmedik bir durum ile karşılaşmanıza neden olabilir veya kombin oluştururken kombininizin eksik veya istediğiniz gibi olmamasına neden olur. “Altın bileklik nasıl parlatılır?” sorusunu sormaya başladığınız bu andan itibaren yapmanız gereken işlemin son derece basit olduğunu bilmelisiniz. Hazırladığınız köpüklü suyu iyice köpürttükten sonra bilekliğinizi içerisine atın ve çok sert uçlu olmayan bir diş fırçası yardımı ile silmeye başlayın. Bu işlemi yaptıktan sonra bilekliğinizi bir süzgecin içerisine koyarak ılık su ile durulamaya bırakın. Bu şekilde yaptığınızda altın bilekliğinizin yeniden ilk günkü gibi parladığını göreceksiniz.

Altınların parlak ve temiz olmasının son derece önemli olduğunu herkes bilir. Özellikle kadınlar için önemli bir parça olan ve kıyafetlerin tamamlayıcı parçası olarak kabul edilen altın bilekliklerin kararması, sararması veya parlaklığını yitirmesi durumu can sıkmak için yeterlidir. Basit yöntemlerle aslında bu durumdan kurtulmak mümkün olsa da çoğu kadın bunu bilmediği için sadece üzülmekle kalır. Altın bileklik temizleme yöntemi ve altın bileklik parlatma yöntemleri hakkında yukarıda verdiğimiz bilgileri basit bir şekilde evde deneyerek altınlarınızın yeniden ışıldamasını sağlayabilir, özel davetlere hazırlanırken olmadık sürprizlerle karşı karşıya kalmaktan kurtulabilirsiniz. Değerli madenler olması hasebi ile yukarıda da belirttiğimiz gibi takılarınızın muhafaza edilme şeklinin önemli olduğunu unutmayın. Daha uzun süre kullanabileceğiniz altın bileklikler için söylediğimiz yöntemleri uygulayarak en iyi sonuçları elde edebilirsiniz.

%100 Güvenli Alışveriş Garantisi
Ücretsiz Sigortalı Gönderi
Ömür Boyu Bakım Garantisi
Koşulsuz İade ve Değişim