Sepetim(0)

Bilezik alırken dikkat edilmesi gerekenler


Bilezik alırken dikkat edilmesi gerekenler
Etiketler: bilezik,dikkat / Eklenme Tarihi: 15.1.2019 16:17:10

Bilezik alırken dikkat edilmesi gerekenler

Altın, değerli madenler arasında en çok dikkat çeken ve binlerce yıldan beri değerini kaybetmeden günümüze kadar kullanımı devam eden madenlerden biridir. Altın, hem yatırım amaçlı hem de ziynet eşyalarının yapımında kullanılır. Değerli olmasının elbette başka nedenleri de vardır. Altının değerli olmasındaki en büyük nedenler;

 • Zor bulunması,
 • Kolay şekil alması,
 • Zaman içinde deforme olmaması.


 • Bu üç temel özellik, altının değerinin hiçbir dönem kaybetmemesinde büyük rol oynamaktadır. Eskiden beri ziynet eşyalarının tasarlanmasında kullanılan değerli maden altın, en çok da bilezik, küpe, gerdanlık gibi aksesuarlarda kendini göstermiştir. Geçmişte kavimler ve toplumlar kendi yaşam tarzlarını belirleyecek şekilde takı tasarımları yaparlardı. Arkeolojik kazı çalışmalarında elde edilen bazı altın takılardan da bu anlaşılmaktadır. Her kavmin kendine göre bir tasarım ve tarzının olması, bunu doğrulamaktadır. Günümüze gelindiğinde ise daha farklı tasarımlara sahip bilezik ve diğer aksesuar modelleri kendini gösterir. Moda dünyasının zengin bir alana yayılması, sadece belirli sınırlar içerisinde kalmaması gibi önemli ayrıntılar sayesinde her tarza uygun modellerin bulunması da daha kolay bir hale gelmiştir.


  Peki, bilezik seçerken hangi ayrıntılara dikkat edilmelidir?

  • Kurumsal firmadan satın alın,
  • Ürünün sertifikasının olmasına dikkat edin,
  • Altın değeri ile uygulanan işçilik arasındaki orantıya dikkat edin,
  • İnternet sitelerinden alırken sitelerin kurumsal kimliklerine dikkat edin,

  Kurumsal firmalardan satın alın!

  İnternet sitelerinde artık altından mücevherata kadar her şey satılabilmektedir. Ancak bu konuda çok dikkatli olmak gerekiyor. Sadece internet sitelerinde değil, reel mağazalardan da altın satın alınırken firmanın kurumsal bir kimliğinin olmasına dikkat edin. Her insanın altından anlaması mümkün olmadığı için kurumsal olmayan firmalarda yanıltmanın daha fazla olduğunu bilmek gerekir. Bu yüzden işinizi şansa bırakmaya gerek kalmadan bilezik satın alırken kurumsal bir firma olmasına dikkat etmeniz daha sağlıklı alışveriş olacaktır.


  Ürünlerin sertifikası var mı?

  Günümüzde altın ve değerli diğer madenler üzerine hizmet veren birçok kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Alıcılar, bilezik veya farklı bir değerli taş, takı ve aksesuar alırken ürünün sertifikasının olup olmadığına mutlaka bakmalıdırlar. Aksi halde yaşanabilecek bir aksilikte herhangi bir hak iddia etmek mümkün olmayacak bu da maddi olarak bütçenizin sarsılmasına ve psikolojik olarak sarsıntı yaşamanıza neden olacaktır.


  Altın değeri ile uygulanan işçilik arasındaki orantı

  El işçilikleri, altın ve diğer değerli madenlere uygulanırken altın değeri ile uygulanan işçliğin orantılı olması önemlidir. Bilinmeyen veya referansı olmayan yerlerden satın alınan değerli taşlarda bu sapmalar fazlasıyla görülebilmektedir. Bu nedenle kurumsal bir firmadan alışveriş yapsanız bile bu orantıyı göz önünde bulundurmanız en doğru adım olacaktır.


  İnternet sitelerine dikkat edin

  Teknolojinin gelişmesiyle birlikte her alanda alışveriş yapmanın kolaylığı, internet sitelerinde mevcut hale geldi. Ancak siber saldırılar ve kopya siteler de son yıllarda bir hayli artmaya başladı. Bu önemli detayı atlatmadan alışveriş yapacağınız sitelere dikkat etmeniz son derece önemlidir. Kurumsal hizmet veren firmaların internet siteleri, güvenlik ve sertifikalar konusunda herhangi bir gizliliğe girmeye gerek duymazlar. Bu nedenle kurumsal kimlik bilgilerinin yer aldığı sayfaları doğru şekilde hazırlarlar. Bilezik veya diğer takıları internet sitelerinden satın almadan önce bu tip önemli detayları göz önünde bulundurduğunuzda, alışverişinizin daha isabetli olacağını göreceksiniz.


  Moda yüzüklerin adresi Gülaylar

  Altın ve mücevherat noktasında uzun zamanların deneyim ve tecrübesine sahip olan Gülaylar, alışverişin daha kolay olması ve daha doğru kararlar alınması adına en iyi şekilde hazırladığı sitesi ile kaliteli hizmetler sunmaktadır. Online alışverişin güvenilir adresinden yararlanarak ihtiyacınız olan altın takı modellerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bilezik modellerinde aranan en ince detaylardan birinin moda dünyasında yer alan seçenekler üzerinde değerlendirme yapmak olduğunu unutmayın. Blog sitemiz ile ve alışveriş bölümümüz ile bu konuda sizlere en iyi seçenekleri sunarak beklediğinizden çok daha fazlasını elde etmeniz konusunda gerekli desteği sunmaya devam ediyoruz. Alışverişinizin daha keyifli ve güven içinde geçmesini sağlamak için SSL sertifikası ile güvenliğini koruduğumuz sitemiz, emin alışverişlerin yapılmasına zemin hazırlamaktadır. Müşterilerimizin güveni, bizim için her şeyden daha önemlidir…

%100 Güvenli Alışveriş Garantisi
Ücretsiz Sigortalı Gönderi
Ömür Boyu Bakım Garantisi
Koşulsuz İade ve Değişim