Sepetim(0)

Bilezik Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Bilezik Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Etiketler: bilezik,model,dikkat / Eklenme Tarihi: 15.1.2019 16:22:16

Bilezik modeli seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Bilezikler, geçmişin binlerce yıl ötesinden geleneksel olarak kadınların kollarına taktıkları aksesuarlar olarak günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Bir toplumun yaşayış biçimi, örf ve adetleri kullanılan aksesuar ve takıların şekillenmesinde etkili olmuştur. Geçmiş dönemlerde kullanılan bileziklerin şekillenmesi ve tasarlanması da bu şekilde olmuştur. Fakat tüm bunlarla birlikte modern bir asırda yaşadığımızı, anlayış ve yaşam biçimlerinin değişerek asimilasyona uğradığını kabul etmek gerekiyor. Artık eskisi gibi bilezik modeli seçilirken bağlı olunan asabiyete göre değil dünya modası ve bulunulan ülkenin modasına göre seçiliyor. Moda kavramı, geçici olarak en çok beğenilen şeyler anlamına gelir ve moda sürekliliği kapsamaz, daha kısa vadeleri kapsar ancak çok büyük etkilere sahip olduğunu söylemek gerekiyor.

Tüm bunları söyledikten sonra şimdi de bilezik modeli seçerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgilendirme yapmaya çalışacağız.

Bilezik seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli detaylar şunlardır;

 • Modaya uygun olması
 • Kıyafetlerle ahenk içinde olması
 • Tarzınıza uygun olması
 • Yeni trend modellerden olması


 • Modaya uygun olması

  Kadınlar, bir aksesuar, takı veya kıyafet alırken en çok da modaya uygun olup olmadığına bakarlar. Moda dünyası her ne kadar geçici olarak kendini gösterse de şık olmak isteyen bir kadının modadan geri kalmaması lazım. Bilezik seçiminde bulunurken de bu detayı göz ardı etmemek gerekiyor, çünkü son sezonun modellerinden bir model seçme isteğinde iseniz moda dünyasını yakından takip etmeniz şarttır.


  Kıyafetlerle ahenk içinde olması

  Aksesuarlar, kendi başlarına çok şey ifade etmeyen objelerdir. Bu objeler seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan biri kıyafetlerle ahenk içinde olmasıdır. Bilezik tasarımları konusunda çalışan ve takipçilerine yeni modeller sunan tasarımcılar da bu ayrıntıya önem vererek modeller üzerinde çalışmalarını yaparlar. Özellikle de moda dünyasında “rüküş” tabirinin kullanılmasından sonra daha bir dikkatli seçimlerde bulunmanın bir gereklilik olduğunu kabul etmek gerekiyor. Artık sadece kendinize yakıştırdığınız bir modelden ziyade kıyafetinizle uyum içinde olan bir modelden yana tercihinizi yapmanız çok daha etik olacaktır. Tabi ki sadece söylemler için bunu yapmak doğru değil. Seçeceğiniz altın bilezik modelinin kıyafetinizle uyumlu olması demek, aynı zamanda daha şık ve tamamlayıcı bir giyim-kuşama sahip olduğunuzun da anlamını çıkartacaktır.


  Tarzınıza uygun olması

  Aksesuar ve takı modellerinin genel amacı aslında kişinin kendi stilini ortaya koymasıdır. Bir kadın giyinirken seçeceği kıyafetlerle tarzını belirler. Tesettürlü veya açık bir kadın seçimlerini yaparken kendi yaşantısına uygun kıyafetler olmasına dikkat eder. Bu durum, sadece kıyafetlerde değil aynı zamanda bunları tamamlayan takı modellerinde de geçerlidir. Yani bilezik modeli seçerken bu ayrıntıya da dikkat etmeniz çok daha etkili bir seçim sonucu olacaktır.


  Yeni trend modellerden olması

  Bilezikler veya diğer aksesuar, takı modelleri moda dünyasına girerken bazı detaylar göz önüne alınır. Tasarımcılar bir model tasarlarken sadece kişilere özel olmasını ya da modaya uygun olmasını değerlendirmezler. Aynı zamanda sezonda iddialı ve tercih edilir bir model olması açısından da değerlendirmelerini yaparlar ve böylelikle daha bilinir bir marka haline gelmeye çalışırlar. Bu konu, sadece tasarımcıların dikkat etmeleri gereken bir ayrıntı değil aynı zamanda alıcılar için de geçerli bir konudur. Bilezik modelleri seçiminde bulunmadan önce tercih edeceğiniz modellerin yeni trende uygun olup olmadığı hakkında bilgi edinmeniz daha etkili bir seçim olacaktır.


  Yeni sezonda neler var?

  Tüm bu değerlendirmeleri yaptıktan sonra yeni sezonda hangi bileziklerin ve hangi modellerin daha fazla tercih edildiğini anlamak için bir dizi araştırmaların içerisine girmeniz de işinizi kolaylaştıracaktır. Gülaylar.com pırlanta alışveriş sitemizin blog bölümünde sürekli olarak sezona dair güncel bilgiler ve modeller paylaşılmaktadır. Bu ayrıcalığı değerlendirerek yeni sezon hakkında en net bilgilere ulaşabilir, aradığınız modeller hakkında kapsamlı bilgiler edinebilirsiniz.


  Sosyal medya sitelerinden yararlanın!

  Sosyal medya siteleri, son yıllarda sadece insanlarla bir araya gelmekten ibaret kullanılmıyor. Şirketlerin, tasarımcıların ve iş dünyasının önemli isimleri de reklamlarını yapmak için bu alanları kullanmaktadır. Dolayısıyla bir bilezik modeli hakkında bilgi edinmek veya sosyal medya sitelerinde görselleri paylaşılan modelleri incelemek de yine yeni sezon hakkında gerekli bilgileri edinmenize yardımcı olacaktır.


  Beğendiğiniz bilezik modeli burada!

  Bilezik ve diğer takı modelleri alanında uzun zamanların deneyim ve hizmet kalitesi ile varlığını korumaya devam eden firmamız, teknoloji dünyasının yeni gelişmelerini bünyesine katarak daha hızlı şekilde müşterilerine ulaşıyor. Mağazalarımızda yer alan tüm takı ve aksesuar modellerini sitemizden de müşterilerimize sunarak evlerinden çıkmadan alışveriş yapmalarını sağlıyoruz. En güzel bilezikler ve diğer takı modelleri arasından aradığınız o ihtişamlı takıyı bulmanın keyfini yaşayacak, kolay ödeme seçenekleri, hızlı kargo özelliği ve müşteri memnuniyeti garantisi kapsamında alışveriş yapmanın eşsiz keyfine ulaşacaksınız. Daha fazla model ve detay için sitemizin ilgili bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

%100 Güvenli Alışveriş Garantisi
Ücretsiz Sigortalı Gönderi
Ömür Boyu Bakım Garantisi
Koşulsuz İade ve Değişim