Sepetim(0)

En Güzel Bilezik Modelleri Arasından Seçiminizi Kolaylaştırın


En Güzel Bilezik Modelleri Arasından Seçiminizi Kolaylaştırın
Etiketler: güzel,bilezik,model / Eklenme Tarihi: 15.1.2019 16:19:28

En güzel bilezik modelleri arasından seçiminizi kolaylaştırın

Her kadın şık olmayı ister ve bunu fazlasıyla hak eder. Tabi şık olmak veya şık olarak kabul edilmek, kişinin kendi tercihlerine bağlı olarak değişmektedir. Çünkü takı veya kıyafet seçilirken, sadece kendinize yakıştırdığınız modellerle şık olamazsınız aynı zamanda başkalarının da bunu kabul etmesi gerek. Yani başkasının gözünden göründüğünüz şekil ve kabul edildiğiniz konum da önemlidir. Peki, şık olmak için neler yapılmalıdır, nelere dikkat edilmelidir?

Bu yazımızda, bilezik modeli seçerken şıklığınızda renk katacak ayrıntılar hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Değerlendirmelerimizi inceleyerek istediğiniz sonuçlara daha rahat ulaşabilirsiniz.

Kıyafetinizle ahenk içinde olacak bilezik modelleri üzerinde karar verirken şu ayrıntılara dikkat etmenizi öneririz.

Bilezik seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli detaylar şunlardır;

 • Amacınıza yönelik seçim yapmak,
 • Stilinizi yansıtacak modeller seçmek,
 • Bileziği kullanacağınız yere uygun seçim yapmak,
 • Geleneklerinize uygun tasarımları değerlendirmek,
 • Modern olmasına özen göstermek.
 • Amacınıza yönelik seçim yapmak

  Her satın alınan bilezik, kişinin kendisi için kullandığı bilezik olmayabilir. Hediyelik olabilir, özel bir gün için alınabilir veya kişisel amaçlar için satın alınırken; düğünde takmak için, daha ağır bir davette takmak için veya özel anlamı olan bir gün için tercihte bulunulabilir. Günümüzde tasarım dünyasının bir hayli gelişmiş olması, her güne özel seçeneklerin artmasını da etkilemiştir. Hatta öyle ki moda dünyasında her güne özel bir tasarım bulmanın imkânsız olmadığını söylemek bile abartısız olmayacaktır. Noel bayramı için, nişan için, söz için veya sünnet töreni için tercih edebileceğiniz birbirinden farklı bilezik modelleri bulunmaktadır. Siz de bunlar arasında veya bunlar dışında olan amacınıza yönelik seçim yaparsanız şık olduğunuzu daha güzel kanıtlayabilirsiniz.


  Stilinizi yansıtacak modelleri seçmek

  Her kadının yaşam biçimi ve hayata bakışı farklıdır ve yaşam biçimi ile yaşam felsefesi, insanların her konuda tercih yaparken buna uygun seçimlerde bulunmasına yönlendirir. Altın ve pırlanta dünyasında da durum bundan ibarettir. Takı modeli seçiminde bulunurken elbette kıyafetinize uygun bir model üzerinde karar veriyorsunuzdur. Fakat bunun yanında kendi yaşam tarzınıza ve stilinize uygun seçenekler üzerinde karar vermeniz de etkili sonuç elde etmenizi sağlayacak ince bir detay olacaktır.


  Kullanım alanına göre seçim yapmak

  Bazı zamanlar insan kendini daha fazla şık hissetmek ister. Özellikle de bir davete icabet ederken daha bir özenli davranır insan. Kadınlar, erkeklere göre bu konularda daha hassas davranırlar. Bir erkeği tamamlayıcı parçalar daha az iken kadınlar konusunda aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Kıyafet, ayakkabı, çanta, takı derken baştan aşağı tasarlanması gereken kadınlar, bilezik seçiminde veya diğer takılarda seçim yaparken bu ayrıntıya yani kullanım alanına göre tercih yapmayı daha çok uygun bulurlar. Bunun nedeni, yeni stil modaların yaygın şekilde her alan için özel tasarımlara sahip olmasıdır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi her güne özel bir tasarım seçeneğinin sunulması, belki de kadınları buna en çok iten nedenlerden biridir.


  Geleneklere uygun tasarımlar seçmek

  Gelenekler ve görenekler, insanların isteseler de kopamadıkları şeylerdir. En nihayetinde her toplumun bir yaşam biçimi ve stili vardır ve her ne konuda olursa olsun seçim yaparken buna dikkat etmenin bir gereklilik olduğunu kabul etmek gerekiyor. Bilezik modelleri, dünyanın her yerinde kullanılırlar ve ülkemizde kullanılan modeller ile başka ülkelerde kullanılan modeller arasında bazen çok büyük farklar görülebiliyor. Bunun nedeni tam da gelenek ve göreneklerdir. Her ülkenin ve toplumun kendine özel bir yaşam tarzı olduğu için takı ve aksesuar konusunda yenilikler yapılırken geleneksel çizgilere bağlı kalınmaktadır. Siz de bilezik seçerken bu ayrıntıya dikkat ederek karar vermelisiniz.


  Modern olmasına özen göstermek

  Aslında üstteki madde ile biraz tezat gibi dursa da modern tarz bilezik modelleri üzerinde durmanın da bir gereklilik olduğunu söylemek gerekiyor. Evet, kadınlar veya erkekler bir takı veya kıyafet konusunda karar verirken gelenek ve göreneklerine uygun seçenekler üzerinde değerlendirme yapmalıdırlar fakat bununla birlikte moda dünyasından uzaklaşmadan modern seçenekler üzerinde değerlendirme yapmak da son derece önemlidir. Günümüz takı ve aksesuar dünyasının gelişmiş olması, moda dünyasında yenilikler sunulurken iki çizginin bir araya getirilmesi konusunda başarılı sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır. Yani modaya uygun bilezik modeli seçtiğiniz zaman geleneklerinizden uzak kalmazsınız.


  En tarz bilezik modelleri için Gülaylar

  Zengin takı ve aksesuar seçenekleriyle moda dünyasında hanımlara hitap eden Gülaylar Pırlanta, beklediğinizden daha fazla seçenekleri bulabileceğiniz bir platformdur. Sitemizden siz değerli müşterilerimize sunduğumuz takılar, sezonun en trend modellerinden oluşmaktadır ve değerlendirmelerinizi yaparken doğru ve isabetli bir karar almanızı sağlayacak çok sayıda bilezik modeli arasından bir model seçerek istediğiniz gibi sonuçları elde edebilirsiniz. Sitemizin ilgili bölümünde 2019 yılının en çok beğenilecek bilezikleri hakkında detaylı bilgileri bulabilir, seçiminizi yaparken daha kolay sonuçlara ulaşmanın keyfine varabilirsiniz.

%100 Güvenli Alışveriş Garantisi
Ücretsiz Sigortalı Gönderi
Ömür Boyu Bakım Garantisi
Koşulsuz İade ve Değişim