Sepetim(0)

Pırlanta Kesim Şekilleri


Pırlanta Kesim Şekilleri
Etiketler: pırlanta,kesim / Eklenme Tarihi: 16.1.2019 09:45:51

Yuvarlak Kesim

Yuvarlak kesim pırlanta günümüzün mevcut kesimleri arasında açık ara en popüler ve en çok tercih edilen pırlanta kesim şeklidir. Pırlanta taş kesim ustaları, neredeyse 100 yıldan beri yuvarlak bir pırlantanın ışıltı ve parlaklığını en yüksek hale getirmek için ışık davranış teorileri ve hassas matematik hesaplamaları kullanmaktadırlar. En popüler ve en aranan şekil olmasına ek olarak, yuvarlak kesim pırlantalar kesim, renk ve berraklık gibi özelliklerinin durumuna göre de daha çok ışıltı ve parlaklık verme esnekliğine sahiptir.


Yuvarlık kesim bir pırlantada ışıltıyı maksimize etmek için ideal veya çok iyi kesim kalitesi derecesinden birini ve yine ideal mükemmel veya çok iyi parlaklık ve simetri derecelerini seçin.


Prenses Kesim

Prenses kesim pırlanta, yuvarlak kesim pırlantadan sonra en popüler kesimdir. Parlaklığı ve eşsiz kesimi onu evlilik yüzüğü seçimlerinde favorilerden biri yapar. Prenses kesim pırlanta sivri kenarlara sahiptir ve şekli genellikle karedir. Prenses kesim pırlantada renk derecesini seçerken, örneğin J rengindeki bir prenses kesim pırlantanın fiyatı uygun iken, rengin köşelerden hafif bir şekilde görülebileceğini de dikkate alınmalıdır. Prenses kesim pırlantalar, şekillerinin ne kadar kare veya dikdörtgen olduklarına göre çeşitlendirilebilir. İstediğiniz prenses kesim pırlantanın boyutlarını bulmak için her bir pırlantanın ayrıntılı ürün detay sayfasında uzunluk-genişlik oranını incelemeniz gerekmektedir. Bu yukarıdan bakıldığında pırlantanın nasıl görüneceğini belirleyecektir. Aşağıdan bakıldığında güzel görünen prenses kesim pırlantaların uzunluk-genişlik oranlarını görebilirsiniz. Kare şekli tercih edenler için, oran 1 ile 1,05 arasında olmalıdır. Eğer daha çok dikdörtgen şeklini tercih ediyorsanız, 1,10'dan daha büyük olan uzunluk-genişlik oranlarına bakabilirsiniz. Mevcut en parlak prenses kesim pırlantalar için prenses kesim pırlanta koleksiyonumuzu inceleyebilirsiniz.

Baget Kesim

Baget kesim pırlantayı farklı yapan dikdörtgen fasetler şeklinde kesilmiş pavilion kısmıdır ve bu optik bir görünüm sağlar. Daha büyük ve açık tabladan dolayı bu şekil pırlantanın berraklığını ön plana çıkarır. Eğer SI ve daha düşük berraklık derecesinde bir zümrüt kesimi seçerseniz, mutlaka pırlanta sertifikasındaki berraklık bölümünü inceleyin. Baget kesim pırlantalar ne kadar dikdörtgen olduklarına göre de çeşitlenir. Eğer daha kare ana hatlara sahip bir zümrüt kesimi tercih ederseniz, Asscher kesim bir pırlantaya bakın. İstediğiniz zümrüt şeklini bulmak için her bir pırlantanın ayrıntılı sayfasında uzunluk-genişlik oranını inceleyin. Bu yukarıdan bakıldığında pırlantanın nasıl görüneceğini belirleyecektir. Aşağıdan bakıldığında güzel görünen baget kesim pırlantaların uzunluk-genişlik oranlarını görebilirsiniz.

Markiz Kesim

Markiz kesim karat ağırlığını maksimuma çıkarırken taşı olduğundan daha büyük gösterir. Bu parlak kesim montürde yan taşlar olarak yuvarlak ve damla kesim taşlarla kombine edildiğinde güzel görünür. Markiz'in uzunluğu parmakları daha uzun ve ince gösterir. İstediğiniz markiz şeklini bulmak için her bir pırlantanın ayrıntılı sayfasında uzunluk-genişlik oranını inceleyin. Bu yukarıdan bakıldığında pırlantanın nasıl görüneceğini belirleyecektir. Aşağıdan bakıldığında güzel görünen markiz kesim pırlantaların uzunluk-genişlik oranlarını görebilirsiniz. 


 

Oval Kesim

Oval kesim, yuvarlak kesim pırlantaya benzer bir parlaklığa sahiptir. Oval kesim pırlantalar ince ve uzun parmakları öne çıkardığından çok popülerdir. İstediğiniz oval şeklini bulmak için, her bir pırlantanın ayrıntılı sayfasında uzunluk-genişlik oranını inceleyin. Bu yukarıdan bakıldığında pırlantanın nasıl görüneceğini belirleyecektir. Aşağıdan bakıldığında güzel görünen oval kesim pırlantaların uzunluk-genişlik oranlarını görebilirsiniz.


 

Radyan Kesim

Radyan kesim pırlantanın en karakteristik özelliği yuvarlatılmış köşeleridir. Bu özellik radyan kesimin mücevher için popüler olmasını sağlar.. Radyan kesim, zümrüt veya yuvarlak kenarlı elmaslarda eşit güzellikte görünümüne sahiptir. Radyan kesimli elmaslar dikdörtgenlik derecelerine göre değişir. İstediğiniz radyan şeklini bulmak için, her bir pırlantanın ayrıntılı sayfasında uzunluk-genişlik oranını inceleyin. Bu yukarıdan bakıldığında pırlantanın nasıl görüneceğini belirleyecektir. Aşağıdan bakıldığında güzel görünen radyan kesim pırlantaların uzunluk-genişlik oranlarını görebilirsiniz.


Kare şeklinde olan radyan pırlanta için uzunluk-genişlik oranlarının 1 ile 1,05 arasında olmasına dikkat edin. Eğer daha çok dikdörtgen şeklini tercih ediyorsanız, 1,10'dan daha büyük olan uzunluk-genişlik oranlarına bakın.

Asscher Kesim

Bu güzel eşsiz şekil kare şeklinin dışında neredeyse zümrüt kesimine eşdeğerdir. Asscher kesim zümrüt kesimindeki ile aynı stilde dikdörtgen fasetlerle kesilen bir pavilion şekline sahiptir. Eğer SI berraklığı seçerseniz pırlanta sertifikası üzerindeki berraklık bölümünü inceleyin çünkü bu şekil pırlantanın berraklığını öne plana çıkartır. Asscher kesim pırlantada renk derecesini seçerken örneğin J rengindeki bir prenses pırlantanın fiyatı uygun iken, rengin köşelerden hafif bir şekilde görülebileceğini de dikkate alınmalıdır.Damla Kesim

Damla kesim pırlanta tek sivri uç ve yuvarlak arkasından dolayı gözyaşı damlası olarak da anılır. Damla şeklinin eşsiz görünümü çeşitli mücevherleri popüler bir hale getirir. Eğer uzatılmış bir damla şeklini seçerseniz elmasın uzunluğu parmaklar üzerinde hafif bir inceltme etkisi bırakır.

Yukarıdan bakıldığında pırlantanın nasıl göründüğünü anlamak için her bir pırlantanın ayrıntılı sayfasındaki uzunluk-genişlik oranına bakın. En geleneksel damla şekilli pırlantalar için uzunluk-genişlik oranları 1,45 ile 1,75 arasında olanlara bakın.Kalp Kesim

Kalp aşkın en doğal sembolüdür. Kalp şeklinin eşsiz görünümü çeşitli elmas mücevherleri tercih edilebilir kılar. Kalp kesim pırlantada renk derecesini seçerken örneğin J rengindeki bir kalp kesim pırlantanın fiyatı uygun iken, rengin köşelerden hafif bir şekilde görülebileceğini de dikkate alınmalıdır. İstediğiniz kalp şeklini bulmak için her bir pırlantanın ayrıntılı sayfasında uzunluk-genişlik oranını inceleyin. Bu durum yukarıdan bakıldığında pırlantanın nasıl görüneceğini belirleyecektir. Aşağıdan bakıldığında güzel görünen kalp kesim pırlantaların uzunluk-genişlik oranlarını görebilirsiniz Daha geleneksel bir kalp şekilli elmas için uzunluk-genişlik oranlarının 0,90 ile 1,10 arasında olmasına dikkat edin.

Yastık Kesim

Yastık kesim pırlanta 100 yıldan daha uzun süredir popülerdir. Yastık kesim elmasların ("Cushion kesim" elmaslar olarak da bilinir.) köşeleri yuvarlatılmıştır ve parlaklıklarını artırmak için daha geniş yüzlere sahiptirler. Bu daha büyük yüzler pırlantanın berraklığını öne çıkarır, bu yüzden eğer bir SI şeffaflık derecesi seçerseniz, berraklık bölümünü inceleyin. Yastık kesim pırlantalar kare ve dikdörtgen arasındaki şekillerde mevcuttur. İstediğiniz cushion şeklini bulmak için her bir pırlantanın ayrıntılı sayfasında uzunluk-genişlik oranına inceleyin. Bu yukarıdan bakıldığında pırlantanın nasıl görüneceğini belirleyecektir. Aşağıda bakıldığında güzel görünen cushion kesim pırlantaların uzunluk-genişlik oranlarını görebilirsiniz.

Kare şeklinde olan yastık kesim pırlanta için, uzunluk-genişlik oranlarının 1 ile 1,05 arasında olmasına dikkat edin. Eğer daha çok dikdörtgen şeklini tercih ediyorsanız, 1,15’ten daha büyük olan uzunluk-genişlik oranlarına bakın.

%100 Güvenli Alışveriş Garantisi
Ücretsiz Sigortalı Gönderi
Ömür Boyu Bakım Garantisi
Koşulsuz İade ve Değişim