Sepetim(0)

Yüz Tipinize Göre Küpe Kullanım Önerileri


Yüz Tipinize Göre Küpe Kullanım Önerileri
Etiketler: yüz,tip,küpe / Eklenme Tarihi: 16.1.2019 09:54:34

Küpelerimizi seçerken yüz şeklimizi, ten rengimizi ve kıyafetlerimizi de mutlaka dikkate almalıyız. Yüz tipinize göre seçtiğiniz küpeler yüzünüzde vurgulamanız gereken yerleri göz önüne çıkaracak ve yüzünüzü daha da güzel gösterecek.

Yuvarlak Yüz

Yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz seçiminiz uzun, ince ve köşeli küpeler olmalı. Bu tarz küpeler yüzünüzü biraz uzun ve köşeli gösterecektir. Mesela sallantılı küpe olarak da bilinen uzun küpelerin oval biçimde olanlarını tercih edebilirsiniz. Kare ve dikdörtgen olan küpeler de köşeli küpe olarak takabilecekleriniz arasında iken, halka, kısa ve kalın olan küpe çeşitlerinden uzak durmalısınız.
Üçgen Yüz

Eğer üçgen bir yüze sahipseniz, keskin yüz hatlarınızı yumuşatacak tarzda küpeler seçmelisiniz. Geniş, oval ya da küçük dairesel küpeler tam size göre.


Kalp Biçiminde Yüz

Alt kısmına doğru genişleyen damla şeklindeki, avize biçimindeki ve üçgen formu küpeler tercihleriniz arasında olmalı. Oval ve çember küpelerin yanı sıra piramit şeklindeki küpeler de size yakışacaktır. Çok kısa küpelerden uzak durmalısınız.