Whatsapp

Evliliğin tarihi insanlık tarihi kadar eskiye dayanmaktadır. Çeşitli medeniyetler kuruldukça bu medeniyetlerin kendilerine ait gelenek ve görenekleri de şekillenmeye başladı ve evlilik geleneği de medeniyetler arasında farklılık göstermeye başladı. Sümerlerde evlilik bir takım kurallara bağlıydı. Kocalarını aldatan kadınlar ölüm cezasına çarptırılır, çocuk doğuramayan kadın, kocası tarafından boşanabilirdi.

Mısır’da firavunlar kız kardeşleriyle evlenmeyi adet edinmişti. Böylece tahta geçecek olan varisin firavun kanından olması sağlanmış oluyordu. Boşanmalar çok azdı, evlilikler genelde kadınların hakimiyetinde yürüyordu. Babil’ de erkekler deneme amaçlı bir kadınla birlikte yaşayabiliyordu. Yılın belli dönemlerinde pazara çıkarılan kızlar erkekler tarafından beğenilir ve satın alınırdı. Bundan sonra evlilik resmiyete dönüşmüş olurdu. Çin’de evliliklerin aşkla pek bir ilgisi olmazdı. Anne ve baba evliliği kararlaştırır, hazırlıkları yapardı. Antik Yunan’da aileler karşılıklı hediyeleşirdi. Aşkın evlilikten sonra geldiğine inanırlardı.

Günümüzde evliliklerin çok büyük bir çoğunluğu aşkla yapılmaktadır. Aşkınızı ilan etmek ve “hayatımı seninle birleştirmek istiyorum” demek için tektaşla başlayan evlilik serüveni, gelin takılarından, beştaşa kadar uzayıp gider. Öncelikle evlilik teklif etmek için bütçenize göre altın veya pırlanta bir tektaş almanız gerekir. Hem altın hem de pırlanta yüzükler için dilediğiniz taş kesiminde ve dilediğiniz montürdeki ürünü satın alabilirsiniz. Pırlanta yüzüklerde ayrıca dilediğiniz renk, berraklık ve karat ağırlığını seçebilirsiniz. Uzun yıllar kullanacağız bir yüzük isterseniz alacağınız modelin kullanışlı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca yüzüğünüzü ne zamanlar kullanacaksanız ona göre bir seçim yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Örneğin; yüzüğünüzü günün her anı kullanmak istiyorsanız daha zarif ve ufak taşlı bir model seçebilirsiniz. Eğer yüzüğünüzü sadece özel davetlerde ve önemli günlerde kullanmak isterseniz daha büyük taşlı ve gösterişli bir model tercih edebilirsiniz.

Ölümsüz aşkların simgesi alyans, asırlar boyu kullanımı süregelen bir semboldür. Evlenen çiftlerin olmazsa olmazı alyansın, farklı renk seçeneklerini ve model alternatiflerini gulaylar.com’da bulmak mümkün. Hem kadın, hem de erkekler için taşlı, taşsız, gösterişli, sade, sarı, beyaz ve rose rengi seçeneklerinin bulunduğu modeller arasından seçim yapmakta zorlanacaksınız. Zevkinize, kullanım kolaylığına ve özellikle sıklıkla bulunduğunuz ortamlara göre alyans seçiminizi yapabilirsiniz. Özellikle aksesuar kullanım sıklığı daha fazla ve bir seferdeki aksesuar kullanımı kadınlarda daha çok olduğu için kadınlar alyans alırken daha dikkatli olmalıdırlar. Alyansını tektaşı ile birlikte kullanacak olan kadınlar iki yüzüğünün model ve renk uyumuna dikkat etmelidir. Daha sade ortamlarda bulunan kadınların örneğin; ev hanımıysa daha sade modeller seçmesi daha uygun olacaktır. Çalışan kadınlar özellikle ofis ortamında şık giyinmek durumundalarsa, daha gösterişli ve taşlı modelleri tercih edebilirler.

Gelinliğinizi tamamlayacak olan pırlanta ve altın tektaş kolye, küpe, su yolu bileklik ve gerdanlıklar zarif gelinliğinizi şık bir ayrıntı olarak tamamlayacaktır. İsterseniz mücevherlerinizi set olarak da alabilirsiniz. Üstelik setinizi 3 parça olarak değil, 2 parça olarak da almanız mümkün. İster yüzük- küpe, ister kolye-bileklik, ister yüzük-kolye gibi kendinizin belirleyeceği kombinlemeyi yaparak gelinlik setinizi web sitemizden kolaylıkla alabilirsiniz. Gelinliğinizin güzelliğini tamamlayacak altın ve pırlanta setlerde çok özel fiyatlar sizleri bekliyor. Dilerseniz renksiz, dilerseniz de renkli taşların büyüsüyle tasarlanan birbirinden şık gelin setlerini tercih edebilir, gelinliğinizi bu şık mücevherlerle taçlandırabilirsiniz. Tüm gözlerin üzerinizde olacağı bu en özel gününüzde bir adım önde olduğunuzu herkes hissedecek. Bu özel gününüzün hafızalara kazınacak bir gün olması da sizin elinizde. Baş döndürücü güzelliğiniz ile kendinizden söz ettirecek gelinliğiniz, saçınız, makyajınız ve kullandığınız aksesuarlarla çok uzun bir zaman dillerde olacaksınız.

Hayatınızı birleştireceğiniz, bir ömür boyu yaşamı birlikte kucaklayacağınız, her türlü zorluğun üstesinden geleceğiniz ve birçok güzelliği beraber karşılayacağınız hayat arkadaşınız için her zaman en iyisini, en güzelini ve en zarifini; kendiniz için ise en hesaplısını istersiniz. İşte aradığınız adres; gulaylar.com. Hesaplı ve güvenilir alışveriş dendiğinde akla ilk gelen mücevher markaları arasında olan gulaylar.com, sorunsuz, koşulsuz iade ve değişim garantisiyle her zaman bir adım önde olan bir online alışveriş sitesi olmasının yanı sıra, sigortalı ürün gönderimi ve taksit avantajları ile de tercih sebebidir. Sürekli güncellenen yepyeni modeller ve içeriği ile son derece kullanışlı bir internet sitesinden oturduğunuz yerden alışveriş yapmanın keyfini yaşayacaksınız.

X
Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.