Hediyelik

Ozel Hediyeler
Hızlı Gönderili Hediyeler
İyi Ki Doğdun
Onun İçin
Evlilik
Yıl Dönümü
Yeni Doğan
Düğün Hediyeleri

Günün anlam ve önemine uygun hediye seçimi dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biridir.

Hediye arapça kökenli bir kelimedir ve insanları sevindirmek, onlara verilen değeri göstermek için verilen bir malı, eşyayı ifade etmektedir. Daha kapsamlı bir söylemle; bir insanı sevindirmek için imkanları ölçüsünde karşılık beklemeden bir hizmeti, malı veya bir duayı karşı tarafa armağan olarak vermesidir. Hediye vermek; kişiler arasındaki muhabbeti, sevgiyi, samimiyeti arttırır, dostluğu pekiştirir, dargınlıkları, tatsızlıkları ortadan kaldırır. Yapılan araştırmalar da gösteriyor ki; hediyeleşme ve mutluluk arasında güçlü bir bağ bulunmaktadır ve kadınların hediye alma beklentileri erkeklere göre daha yüksektir.

Özel gününüzü unuttuysanız veya vaktiniz daraldıysa, siz ne yapacağınızı kara kara düşünürken bu noktada gulaylar.com imdadınıza yetişiyor. Her keseye uygun altın ve pırlanta hediye seçenekleri ile hem kesenizi, hem de sevdiklerinizin yüzünüzü güldüreceksiniz.

Türk kültüründe hediye ile ilgili ilk bilgilere Türklerin ilk yazılı metinlerinde ve Çin kaynaklarında rastlanmaktadır. Özellikle Orhun yazıtlarında Çinlilerin Türkleri güzel sözlerle ve en zarif, gösterişli, yumuşacık ipek kumaşlarla aldattığından bahsedilmektedir. Yine eski yazılı kaynaklarda hediyeleşme ile ilgili Türklerdeki bazı adetlerden ve inançlardan bahsedilmektedir. Örneğin; Kırgızlarda hediye verilmeden önce başın üzerinde döndürülürse hediye verilen kişiye mutluluk getireceğine inanılırdı.

Günümüzde sebepsiz yere veya özel bir gün münasebetiyle sevdiklerimize hediyeler alırız. Altın ve pırlanta ürünlerden onun için en özel hediyeler, bileklik, kolye, küpe, yüzük, bilezik, gerdanlık modelleri onu sevindirmeye yeter de artar bile. Düğün hediyesi olarak yatırım amaçlı yani evlenen çiftlere destek olmak için seçilecek en uygun hediye de 22 ayar, işçiliksiz modeller olacaktır. Amacınız yatırım amaçlı değil de, sonradan bozdurulmasını istemediğiniz ömür boyu saklanacak bir mücevher olursa da yine en güzel setler, bileklikler, kolyeler çok özel hatıralar olarak sevdikleriniz tarafından en özel günlerde kullanılacak ve hep sizi hatırlatacaktır. Yeni doğanlar için aileye destek amaçlı gram, çeyrek, yarım, tam ziynet ürünleri uygun olacağı gibi, bebek künyeleri, bebek iğneleri gibi manevi anlamda duygusal bir hatıra, ağızları kulaklarında olan anne babayı çok sevindirecektir.

Doğumlarda aileye yeni katılan üyenin sevinciyle anneler hep unutulur. Hiç şüphesiz bir canlının dünyaya gelmesinde en büyük rolü üstelenen anne, en güzel hediyeyi hak eder. Örneğin; bebeğin isminin yazılı olduğu plaka veya isimli bir kolye annenin sevincine sevinç katacaktır. Üstelik yaptığınız bu büyük jest karşısında sizin hediyeniz unutulmazların arasında yer alacaktır. Özel günlerde kullanabileceği zarif bir bileklik veya şık bir küpe de taze anneye kendini özel hissettiren bir armağan olacaktır. Minik hanımlar için doğum günlerinde yunus, çilek, kedi, kelebek, ayıcık, kalp gibi motiflerle süslenmiş altın bilezikler, bileklikler, küpeler ve yüzükler çocukların vazgeçilmez aksesuarları arasında olacak. Yıl dönemlerini de unutmamak lazım tabi. Evlilik yıl dönümü, doğum günü gibi en özel günlerinizde, her zaman kullanılabilecek altın veya pırlantanın minimalist tasarımlarından oluşan parçaları veya bütçenize göre göz kamaştıran pırlanta bir yüzük, kolye, küpe veya bileklik sevdiğinizin yüzünü güldürecek. Tabi her zaman hediyeler kadınlara alınacak değil. Erkekler için son derece maskülen havaya sahip altın, çelik, gümüş yüzük, yaka iğnesi, tespih, kravat iğnesi, kol düğmesi ve bileklik modelleri tarzını konuşturmak isteyen erkeklerin vazgeçilmez aksesuarları arasında olacak. Özellikle takım elbise giyen erkekler için kravat iğnesi ve yaka iğnesi modellerinin altın, beyaz altın ve rose altın seçenekleri giydikleri takıma göre seçebilecekleri renkler arasında olacaktır. Son zamanlarda ay dönümleri de popüler olarak kutlanılmaya başlanan günler arasında yerini aldı. Bu da hediye alımlarını haliyle arttırmaya başladı. Mezuniyet hediyeleri de son zamanlarda bayağı revaçta. Özellikle şans sembollü altın veya pırlanta bileklikler ve kolyeler hayata atılan yeni bir mezuna iyi dilekler dilemek için çok uygun olacaktır. At nalı, yonca, anahtar, sonsuzluk gibi figürlerden oluşan takılar hem gündelik hayatta kullanılabilecek hem de çok özel bir anı olarak kalacaktır. Broşlar ve son dönem modaya damgasını vuran şahmeranlar da değişik ve bir o kadar güzel hediye seçenekleri arasında olabilir. Özellikle broşların hem kıyafetlerde hem de şapkalarda kullanılmasıyla birlikte değişik bir moda akımı başlamış oldu. gulaylar.com’da en özel hediye seçenekleri ve uygun fiyat avantajları ile istediğiniz hediyeyi alabileceksiniz. Siz sevdiklerinizi mutlu ederken uygun fiyatlar da sizi mutlu edecek.