Whatsapp

Gülaylar’da bulunan 3’lü ve 2’li setlerle şıklığınızı taçlandırıp özel günlerinizde muhteşem görünebilirsiniz.

Tarihimizde önemli rol oynayan takılar insanlığın başlangıcından beri var olan objelerdir. İlk takılar dinsel ve büyüsel anlamlar taşıyorken zamanla semboller gelişmiştir. İlk zamanlarda takıları yaparken malzeme olarak deniz kabukları, hayvan dişleri ve yumuşak taşlar kullanılmıştır.

Günümüzden 7000 yıl önce madenden ilk takılar yapılmaya başlanmış, ilk kez apetik, florit ve obsidyen gibi renkli taşların cilalanarak ve parlatılarak boncuk formunda kullanıldığı görülmüştür. Yine aynı dönemin sonuna doğru M.Ö. 4000 yılında madene istek daha çok artmıştır. Bundan dolayı insanoğlu yeni madenler ararken altın ve gümüşü bulmuştur. İlk siyasi yapıların ve şehir devletlerinin kurulduğu bu dönemde tabakalı toplumlar ve statü simgeleri ortaya çıkmıştır. Dünyada tam anlamıyla kuyumculuk Mezopotamya’da ortaya çıkmıştır. Takının tarihte dans, müzik ve beden süsleme gibi sanat ürünleriyle ortaya çıktığı düşünülmektedir.

Çok uzun zamanlardan beri kültürümüzde olan takılar günümüze kadar gelişerek gelmiştir. Eski takılara bakıldığında yeni gelişen teknoloji ve moda anlayışıyla günümüz mücevherleri giderek modernleşmekte ve kusursuz birer parça halini almaktadır. Bu gelişmeyle birlikte takılar zarifleşmiş ve kibarlaşmıştır. Özel günlerinizde zarafetinize zarafet katmak için yüzük, küpe, kolye veya bileklik, küpe, kolyeden oluşan 3’lü pırlanta, altın setlerden yüzük, küpe; gerdanlık, bileklik; bileklik, küpe; yüzük, kolye; kolye, küpe; kolye, bileklikten oluşan 2’li setlerden birini tercih edebilirsiniz.

Tek tek olan takılar birbirini tamamlayıcı parçalarla zamanla set haline getirilmiştir. Böylelikle setler “Bu mücevherim hangi mücevherimle uyar?“ diye düşünme zahmetinden sizi kurtarır. Fazlasıyla güzel ve şık olan setlerimizi düğünlerinizde ve özel günlerinizde kurtarıcı olarak kullanabilirsiniz.

Gelin setlerinizi seçerken beğendiğiniz seti almak isteseniz de gelinliğiniz modeline göre seçim yapmanız daha doğru olacaktır. Örneğin; vintage model bir gelinliğiniz var ise, elmas veya inci bir set çok zarif ve estetik duracaktır. Gelinliğinizin dekoltesi nerede ise, açıkta kalan kısma uygun bir mücevher kullanmak genel bir kural niteliğindedir. Örneğin; kalp yaka bir gelinlikte gösterişli bir gerdanlık, daha minimalist, küpe, bileklik ve yüzük daha uygun olacakken; yakası kapalı bir gelinlikte gerdanlık kullanmamak, onun yerine gösterişli, büyük formlu bir küpe, yüzük ve bileklik gelinliğinizi en mükemmel şekilde tamamlayacaktır. Çok dantelli bir gelinlik tercih ederseniz zaten gösterişli olan gelinliğinizi büyük mücevherlerle boğmak yerine zarif, minik parçalarla hareketlendirebilirsiniz. Renkli ve fark yaratmak isteyen bir kişiliğiniz varsa bembeyaz bir gelinlik giyerken renkli taşlarla bezenmiş bir gelin seti tercih edebilirsiniz. Marjinal bir kişiliğiniz varsa ve sırt dekolteli bir gelinlik tercih ederseniz de uzun kolyeleri sırt dekoltenizde kullanarak fark yaratabilirsiniz. Tüm gözlerin üzerinizde olacağı bu en anlamlı gününüzde fazlasıyla konuşulacak ve yarattığınız farklılıkla adınızdan epeyce söz ettireceksiniz.

gulaylar.com’da bulabileceğiniz altın ve pırlanta setler birden çok çeşidiyle sizleri beklemekte. Yüzük- küpe-kolye veya bileklik-küpe- kolyeden oluşan 3’lü pırlanta setlerden veya yüzük-küpe, gerdanlık-bileklik, bileklik-küpe, yüzük-kolye, kolye-küpe, kolye-bileklikten oluşan 2’li altın setlerden birini tercih edebilirsiniz.

Şıklığınızın tamamlayıcısı olan mücevherler özel günlerinizde sizi yalnız bırakmamak için uygun fiyatlarla sizleri bekliyor. Set takımlarımızdan dilediğiniz tasarımdaki özel günlerinizde kullanabileceğiniz pek çok mücevheri gulaylar.com’da bulabilirsiniz.

Web sitemizde yer alan ürünlerin alt kırılımları pırlanta ve altın olmak üzere 2 kategori altında toplanmıştır. Set kategorisinin pırlanta grubunda; pırlanta setler, pırlanta ikili setler, pırlanta düğün setleri bulunmaktadır. Altın grubunda ise, altın setler, altın ikili setler, altın gerdanlıklar, altın gelin setleri bulunmaktadır. Pırlanta setler bütçenizi aşıyorsa, pırlanta setler gibi görünen pırıl pırıl taşları olan altın setlerimize göz atabilirsiniz. Zevkinize uygun altın seti web sitemizde mutlaka bulacaksınız.

Gelinliğinizi, saçınızı, makyajınızı seçtiniz, sıra takacağınız mücevherinize geldi… İşte en doğru adrestesiniz. Hayatınızın en önemli günü olan düğününüzde zevkinize ve gelinliğinize uygun gelin setlerini gulaylar.com’dan alacaksınız ve aylarca planladığınız en heyecanlı ve en önemli gününüzde her şeyiniz hazır ve kusursuz olacak. En mutlu gününüzde mücevherinizi ister pırlanta set olarak ister altın set olarak satın alabilirsiniz. Sizlere %100 güvenli alışveriş keyfi sunan gulaylar.com’dan gönül rahatlığı ile alışverişinizi yapabilirsiniz. Setlerimiz, kalitesi ve güzellikleriyle sizlerin gönlünü fethedecek.

X
Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.