face
Whatsapp

Bileklik

Aksesuar tarihinde çok önemli bir yere sahip olan bileklikler, yüzyıllardan beri kadın, erkek fark etmeksizin herkesin gözdesi olmuştur. Günümüzde ve geçmişte bileklikler değişik şekilleriyle karşımıza çıkmaktadır. Kimi bileklikler aksesuar olarak sevildiği için takılırken kimi bileklikler de şans getirdiğine inanıldığı için takılır. Hatta kimi kültürlerde stresi azalttığına, kan dolaşımını arttırdığına inanılan bileklikler vardır. Bileklikler, günümüze gelene kadar malzeme çeşitleri ve işleme imkanları da geliştikçe pek çok değişime uğramıştır. Zamanında sadece taşlardan, deniz kabuklarından yapılan bilekliklerin bugün pırlantadan, altından, gümüşten, zümrütten, ipten ve boncuktan yapılan birçok çeşidi vardır.

Bilekliklerin nasıl kullanılacağı eski zamanlarda bazı kafa karışıklıklarına da sebep olmuştur. “Ayağa mı takılmalı yoksa kola mı takılmalı?” derken bileklikler ayağa da takılarak “hal hal” ismiyle karşımıza çıkmıştır.

gulaylar.com’da bulabileceğiniz pırlanta su yolu bileklik, pırlanta fantezi bileklik, elmas bileklik, altın su yolu bileklik, altın renkli taşlı bileklik, altın halka bileklik, altın erkek bileklik, altın elmas görünümlü bileklik, altın fantezi bileklik ve hal hal gibi pek çok çeşit ürün bulunmaktadır.

Pırlanta bileklikler, zarifliğiyle, şıklığıyla en çok tercih edilen bilekliklerden bir tanesidir. Pırlanta her haliyle her zaman aşkın simgesi olmuş, hatta bu aşk uğruna Londra’da bir köylü tarafından ilk pırlanta bileklik yapılmıştır. Günümüzde değerli taşlarla süslenen pırlanta vazgeçilmez bir takı çeşidi olmuştur.

Şimdilerde trend olan şahmeran bilekliklerden bahsedelim biraz da. Şahmeran Farsça’da “yılanların şahı” anlamına gelir ve hikayesi ilginç olduğu kadar da büyüleyicidir. Bu mitolojik figür Orta, Güney ve Doğu Anadolu kültürlerinde belinden aşağısı yılan, belinden yukarısı ise insan olan bir kadın olarak resmedilmiştir. Bu kültürel simge günümüzde “şahmeran” olarak karşımıza çıkmıştır, farkı ise takıldığında direkt bilek üzerine değil, elin orta parmağından geçirilerek elin üzerinde bilekte son bulmasıdır.

Şahmeran modelleri kültürümüzden de yararlanarak zamanla çok daha özel bir hale gelmiştir ve simgesel olarak birçok çeşidi vardır. gulaylar.com’da pek çok şahmeran çeşidi sizleri bekliyor.

Bileklikler belki de şıklığımızın ve tarzımızın en önemli parçası. Düğününüzde, özel günlerde ve günlük bir gezintinizde bile yanınızda. Hatta bizden bir parça gibi olan şans getirdiğine inandığımız bilekliklerimiz bile olabilir… Onlara kendimizce bir anlam yükleriz ve önemli anlarımızda hep yanımızda taşırız. Her ne kadar bileklikler özel günlerde gösterişli olma özelliğini korusa da normal bir günde kıyafetinize hangisi uyarsa onu takabilirsiniz. Gün içinde daha sade ve taşları daha ufak bileklikler takılırken, özel bir davete giderken daha büyük taşlı ve daha abartılı bileklikler takmalısınız. Aksi takdirde aksesuarınız sizi tamamlayamaz ve sizin bir bütününüz olamaz.

Günümüzde erkeklerde de bileklik kullanımı fazlasıyla çoğaldı. Sadece kadınlar değil, erkekler de bileklikleri kombinlerini tamamlamak için kullanıyor. Eski zamanlarda erkeklerde çok moda olan bileklikler günümüzde de çok moda olmuş durumda. Eskiden erkekler için çok kısıtlı olan bileklik modellerine günümüzde daha fazla rastlanmakta ve en az kadınlar kadar erkekler için de ister klasik, ister sportif birçok bileklik modeli tasarlanmaktadır. Durum böyle olunca bizler de erkekleri unutmadık ve onlar için çok çeşitli bileklikler tasarladık. En şık altın erkek bileklik modelleri için gulaylar.com’un erkek kategori bölümüne göz atmayı unutmayın.

Sadece kadınlar ve erkekler için de değil, çocuklar için de bol miktarda bileklik çeşidi mevcut. Sembolleri çok sevimli olan, minik kollarda görebileceğimiz bileklikler... Çiçekli altın künye, hayvanlı altın künye, nazar boncuklu altın künye gibi bir çok çeşit minik prensesleri mutlu etmek ve onlara ileride bakabilecekleri birer anı bırakmak için gulaylar.com’da sizleri bekliyor. Onların yüzündeki mutluluğu görmek için minik bir hediye almaya değmez mi?

gulaylar.com’da pırlanta ve altın olarak ayrılmış onlarca bileklik modelini inceleyebilirsiniz. Bileklik modellerimizle tarzınızı ve zevkinizi yansıtıp değer verdiğiniz insanlara minik sürprizler yapabilirsiniz. Düğün hediyesi olarak, doğum hediyesi olarak, doğum günü hediyesi olarak yakınlarınızı önemsediğinizi göstermek amacı ile zarif birer bileklik hediye edebilirsiniz. Çocuklara güzel sürprizler yapmak, onlara anı olabilecek hediyeler vermek için künyelerimize göz atabilirsiniz. %100 güvenli alışveriş, sigortalı gönderi, taksitli ödeme, sorunsuz iade ve değişim, 1-3 iş günü içinde kargo teslimi ile gulaylar.com’dan güvenle alışverişinizi yapabilir, sevdiklerinizi ve kendinizi mutlu edebilirsiniz.

X
Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.