face
Whatsapp

Bilezik

İlk bilezikler tarihte tunç üzeri altın kaplama veya camdan yapılmış bilezikler olarak bulunmuştur. Birçok antik çağda bilezikler uzun süre kullanılmıştır. Eski zamanlarda üretilen bileziklerde çoğunlukla aslan sembolleri kullanılmıştır. Çok eski zamanlardan beri var olduğuna inanılan ve söylenen bilezikler ilk çağda kurulan medeniyetlerde dahi kullanılan bir takı türü olup, tarihi kazı ile birçok örneği bulunmuştur. Fakat tam olarak ne zaman bulunduğu ve kim tarafından yapılmaya başlandığı hakkında henüz bir bilgi bulunamamıştır. Bilinen bir şey var ki; bugün altından ve pırlantadan yapılan bileziklerin eski zamanlarda taşlardan yapıldığıdır.

Teknoloji ilerledikçe dünya geliştikçe buluşlar da gelişiyor ve şekil değiştiriyor. Tarihimizde köklü bir geçmişe dayanan bilezikler, günümüzde anneannelerimiz ve babaannelerimizin hayatında çok önemli bir yeri olan aksesuarlara dönüşmüştür. Altın bilezik denilince genelde aklımıza büyüklerimiz, düğünler ve gelenek göreneklerimiz gelir. Bilezikler hep büyük formlu ağır takılar olarak aklımızda kalsa da günümüzde modern ve zarif bilezikler de üretilmektedir. Her zevke ve yaşa hitap edebilecek olan bilezikler, düz, sade, ağır modelleriyle şık ve asil durmaktadır.

Web sitemizdeki bilezikler, pırlanta ve altın olmak üzere iki kategoriye ayrılmıştır. Elmas bilezik, pırlanta pave bilezik, pırlanta fantezi bilezik, toplu bilezik, altın 22 ayar Hint bilezik, altın 22 ayar Trabzon bilezik, altın inci bilezik, altın kaburga bilezik ve altın turalı bilezik gibi modellerimize mutlaka göz atın.

Kaburga bilezikler, turalı bilezikler, 22 ayar Trabzon- Hint işi bilezikler dendiği zaman aklımıza düğünler gelir. Düğünlerine bizleri davet eden yakınlarımıza ve sevdiklerimize hediye olarak bilezik alırız. En mutlu ve en heyecanlı dönemlerinizde yanınızda olmak için web sitemizdeki bilezik modellerimiz sürekli güncellenmektedir.

Kadınların vazgeçilmez bir aksesuarıdır bilezikler. Hem yatırım için, hem aksesuar olarak kullanılması için, hem de hediye etmek için satın alınırlar. Işıltısı, şıklığı ve zarifliğiyle kadınların her dönem ilgisini çeken bilezikler, değerli ve uzun süre kullanılabilen takılardır. İster altın bilezikler olsun, ister pırlanta bilezikler, ikisi de en çok tercih edilen mücevherler arasındadır.

Bilezikler önceden tek bir formda bulunurken, artık her yaşa hitap eden ve birçok formda bulunabilen takılar arasındadır. Eskiden burgulu, içi dolu, içi boş gibi kısıtlı çeşitleri varken günümüzde değişen ve gelişen teknoloji ve moda anlayışı ile birlikte çeşitleri de çoğalmaya başlamıştır.

22 ayar bilezikler uzun süreli ömürleri ve dünya üzerindeki değerli parçalardan biri olduğu için çoğunlukla yatırım amaçlı alınırlar. Yatırım içinde değeri düşmeyen ve daha da artan bir kuyum ürünü olduğu için rağbet gören ürünler arasındadır.

Bilezikler hayatımızın her yerindedir… İşe giderken, okula giderken, önemli bir davete giderken, düğüne giderken… Hayatımızın pek çok yerinde olsalar da kullanılırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar da vardır. Mesela işe giderken veya okula giderken aşırı çok bileziği üst üste kullanmak veya ağır bilezikler takmak uygun olmaz. Şık bir görüntü isterken kötü bir görüntü sergileyebilirsiniz. Bunun için ince bir pırlanta, elmas veya altın bir bilezik gibi daha hafif ve daha narin takılar kullanmalısınız. Kullanacağız bilezik kıyafetinize göre de değişkenlik gösterebilir. Düğünlere veya önemli, özel davetlere giderken kıyafetinizin ağırlığına göre bilezik tercihinizi yapabilir, daha abartılı ve “ben buradayım” diyen bilezikler kullanabilirsiniz.

gulaylar.com size güzel seçimler yapabilmeniz için yüzlerce model sunarken güvenli, uygun fiyata ve sıkıntısız bir şekilde alışveriş yapmanın kolaylığını yaşatıyor. Çocuklarınızı, kendinizi, sevdiklerinizi, değer verdiklerinizi mutlu etmek ve onlara kendilerini değerli hissettirmek için bilezik kategorisine göz atın. gulaylar.com’da bilezik kategorisinde bulunan 22 ayar ve 14 ayar bilezikler tüm şıklığı ile yeni sahiplerini bekliyor. Tarih boyunca en değerli maden olarak bilinen altın, birçok gösterişli modeli ile karşınıza çıkmaya hazırlanıyor. Geniş bir ürün yelpazesi olan gulaylar.com’da sizin için en doğru olan bileziği bulabilirsiniz. Her zevke ve yaşa hitap eden bileziklerle değer verdiğiniz kişileri mutlu edebilir ve sevindirebilirsiniz.

Eşsiz tasarımlı altın ve pırlanta bilezikler kendinizi ve sevdikleriniz mutlu etmek için ideal bir mücevherdir. Size en uygun bileziği seçmeniz için birbirinden farklı çeşitlerle ve modellerle gulaylar.com olarak birçok bilezik modeli sunuyoruz. Sizlere birbirinden farklı olarak sunduğumuz şık ve güzel bilezik modellerimiz ile harika bir alışveriş deneyimi yaşamak istiyorsanız, gulaylar.com’a bekliyoruz.

X
Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.