face
Whatsapp

Yüzük

Eski medeniyetlerde aksesuar kullanımı oldukça yaygındı. İlk zamanlarda insanlar ip benzeri malzemelere avladıkları hayvan dişlerini vb. dizer, aksesuar yaparlardı. Sonrasında demirin bulunmasıyla beraber yüzükler demirden yapılmaya başlamıştır. Romalılar döneminde yüzük ilk defa oyularak tasarlanmış ve hammaddesi demir olmuştur. Bu dönemde yapılan yüzükler koruyuculuğu, gücü ve aidiyeti temsil etmiştir.

Değerli madenlerin bulunmasıyla birlikte yüzükler de bu değerli madenlerden yapılmaya başlanmış ve böylelikle yüzükler değer kazanmıştır. Özellikle Helenistik Dönem’de kullanılan değerli taşlar, yüzük kullanımının yaygınlaşmasına sebep olmuştur. Ayak parmağına yüzük takılması da Hindistan’da başlamış ve diğer ülkelere yayılmıştır.

Yüzük, her ne kadar kadınların aksesuar olarak kullandığı bir takı olsa da eski medeniyetlerde bazı krallar yüzüklerini mühür olarak kullanmaya başlamış ve yüzük bir statü sembolü olmuştur. Osmanlı’da da padişahların en çok kullandığı aksesuarların başında gelen yüzükler çok çeşitli, gösterişli ve ihtişamlı bir şekilde tasarlanır, yüzük tasarımları ne kadar abartılı olursa o kadar ilgi görürdü.

Kadınların tutkunu olduğu mücevherlerin başında yüzükler gelir. Özellikle kadınların vazgeçemediği tektaşlar, piyasadaki çeşitleriyle kadınların ilgi odağıdır. Piyasadaki arz ve talep dengesine göre, birçok modelin tasarlandığı yüzükler genelde özel tasarım olup kişiye özel üretilir ve aynı modelden en fazla 2 veya 3 adet bulunur. Bu da kadınlar arasında yaşanan rekabeti ve aynı ortamlarda aynı aksesuarları kullanıp günlerinin kötü geçmesi gibi durumları ortadan kaldırmış olur. Zümrüt, safir, yakut, ametist gibi değerli ve nadir bulunan taşlarla tasarlanmış yüzüklerden sevdiklerinize hediye almak isterseniz, ona aynı o değerli taşlar gibi kendiniz için ender olduğunu ifade etmiş olursunuz. Özellikle renkli değerli taşlarla tasarlanan yüzüklerin son zamanlarda kadınlar arasında popüler olması üretici ve tasarımcıları da daha fazla, daha değişik modellerin tasarlanmasına ve üretilmesine yönlendirmiştir. Kadınların bu değişen zevkleri ve değişik model ürün arayışları da mücevherin çok önemli bir yere gelmesine ve kuyum sektörünün gelişmesine sebebiyet vermiştir. gulaylar.com’da sadelik ve günlük kullanım için minimalist tasarım arayanlara da gösterişi seven büyük formlu parçaları tercih edenlere de birçok farklı ürünün bulunduğu geniş bir ürün yelpazesi vardır. Gelenekselci yapıda ve ağır başlı duran mücevherleri sevenlere de elmas yüzükler çok yakışacaktır. Bütçesi kısıtlı olan veya daha hesaplı ürün isteyenler için görünürde pırlanta ürünlerden farksız duran altın yüzükler de tercih edilebilirliği yüksek olan ürünlerdir. Erkek yüzüklerinin de son zamanlarda tercih edilirliği her geçen gün yükselen bir ivmeyle artmaktadır. Çelik, gümüş, altın, rose, sarı, beyaz altın, taşlı, taşsız ve üzerlerinde değişik figürleri bulunan erkek yüzüklerine de her geçen gün yeni modeller eklenmektedir.

Online mücevherin güvenli adresi gulaylar.com’da oturduğunuz yerden sipariş vermenin keyfini yaşarken istediğiniz yüzüğe sahip olmanın da mutluluğunu yaşayacaksınız. En şık, en zarif tasarımlı yüzükler arasından seçim yapmakta zorlanacağınız modellere uygun fiyat avantajlarıyla sahip olabilirsiniz. Hayallerinizi süsleyen, altın veya pırlanta yüzükler bir tıkla kapınıza geliyor. Sezonun trendlerine uygun tasarımlar güncel olarak web sitesine yükleniyor ve sizlerin beğenisine sunuluyor. Taksitli alışveriş imkanıyla güven prensibinden taviz vermeyen bir e-ticaret anlayışı benimseyen gulaylar.com her zaman tercih edilen online mücevher markası olmayı başarmıştır. Altın yüzükler kategorisinde tektaş, beştaş, tamtur, renkli taş, inci, elmas görünümlü, erkek, çocuk ve fantezi yüzükler göze çarparken, pırlanta yüzük kategorisinde ise, tektaş, beştaş, tria, tamtur, elmas, inci, fantezi, renkli fantezi, tektaş fantezi yüzükler göz dolduruyor. Altın yüzük kategorilerinde istediğiniz parmak ölçüsünde siparişinizi verebiliyorken, pırlanta yüzük kategorisinde de istediğiniz renkte, berraklıkta, kesimde ve karat ağırlığında dilediğiniz ürünü seçebilir veya siparişinizi verebilirsiniz. Siparişiniz en kısa sürede tarafınıza ulaştırılacaktır. Oturduğunuz yerden ürünler arası model ve fiyat karşılaştırması da yapabiliyor olmanız sizi mağaza mağaza gezme derdinden kurtaran bir unsurdur. Sadece kadınlara değil, çocuklar ve erkekler için de her zevke hitap eden birçok yüzük modelinin bulunduğu ve hesaplı alışverişin adresi gulaylar.com, web sitesinde zengin ürün gamı bulundurmasının yanı sıra sürekli kendini geliştiren ve yeniliklere ayak uyduran bir web sitesi olma özelliği taşıyor. En özel anlarınızda her daim yanınızda olmayı hedeflerken hızlı teslimat, iade ve değişim prosedürleriyle de sizlerin daima güveninizi kazanmayı hedefliyoruz.

X
Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.