Whatsapp

Aksesuar denilince ilk olarak kadınlar akla gelse de erkeklerin aksesuar kullanımı da son yıllarda bir hayli artmış durumda.

Katıldığınız resmi bir davette giydiğiniz basit bir takım olsa da kullanacağınız şık bir çift kol düğmesi havanızı tamamen değiştirmenize yetecektir. Kıyafetlere ayrı bir şıklık katan aksesuarlar aynı zamanda sizin tarzınızı ve zevkinizi yansıtacaktır. Erkeklerin takı seçerken dikkat etmesi gereken konulardan biri de kıyafetinin renk kombinasyonuna uygun renkte ve uygun formda takıyı seçmeleridir.

Özellikle bir erkeğe hediye alırken dikkat edilecek husus kişinin zevki ve tercihleridir. Örneğin; hediye alacağınız kişi milli duygulara sahip ve tarihe duyarlı biri ise, Osmanlı tuğralı, mızrak motifli yüzükler hediye olarak düşünülebilir. Eğer sade bir kişilik ise, işlemelerden uzak modeller tercih edilmelidir. Erkek yüzüklerinde kadın yüzüklerinin aksine parlak ve ufak taşların yerine genellikle büyük taşlar ve büyük motifler kullanılır. Erkek yüzüklerinde çok fazla renk de kullanılmaz, kullanılan renkler genellikle koyu renklerdir. Koyu renkli yüzükler kol düğmeleri, saatler ve tespihlerle kombinlendiğinde daha tarz ve hoş birer aksesuar haline gelirler. Kullanılan yüzük modeli de uygun kıyafetle kombinlenmelidir. Örneğin; spor bir kıyafet için seçilen taşlı bir yüzük yanlış bir seçim olabilir. Altın erkek bileklik modelleri de son günlerde oldukça revaçta. Beyaz altın, sarı altın en çok tercih edilen renkler arasında yer almakta. Altın bileklikler sadece takım elbise giyildiğinde değil, her daim kullanılabilir. Farklı tarzda aksesuar arayışında olanlar farklı renk kombinasyonları ve desenlerdeki bileklikleri gulaylar.com’da bulabilirler. Özellikle kılıç desenli bileklik modellerinin sarı ve beyaz altın seçeneklerinin yanı sıra trend olan rose seçeneği erkeklerin kombinlerine maskülen bir hava katacaktır. Takım elbiselerinin rengine ve modeline göre de taşlı ve taşsız kol düğmesi modelleri arasından seçim yapmakta zorlanacaklar.

İş adamlarının veya iş hayatında takım giyenlerin kravatlarını hareketlendirmek için kullandıkları bir diğer aksesuar da kravat iğneleridir. Takım elbisenizin içinde daha ciddi, cool ve stil sahibi biri olarak görünmeniz için kravat iğnesi kullanabilirsiniz. İş dünyasında rakiplerinizden hep bir adım önde görünmeniz için takımınızın ve takımınızla kombinlediğiniz kravat rengine uygun sarı, beyaz ve rose altın seçenekleri bulunan kravat iğneleri uygun fiyat avantajları ve taksit imkanlarıyla gulaylar.com’da sizleri bekliyor.

İnsanlık tarihi kadar eski bir gelenek olan tespih kullanımı eski çağlarda insanların avladıkları hayvanların parçalarını ip benzeri parçalara dizmesiyle başlamıştır. Yaptıkları bu aksesuarları bir dahaki avlanmalarda şans getirmesi için, düşmandan korunmak için ve zaman zaman hastalıklardan korunmak için muska niyetiyle kullanırlardı. Ancak günümüzde kullandığımız tespihin hayatımıza girişi din aracılığı ile olmuştur. Günümüzde dini amaçla kullanımı dışında tespih, erkekler tarafından el alışkanlığı olarak kullanılmaktadır. Bilim insanları ise, beynimizin günlük sorunlarla dolu olduğunu, güçlükler, endişeler ve korkularla beynimizin sürekli baskı altında tutulduğunu, bu yüzden beynimizi rahatlatmak, dikkatimizi başka tarafa yöneltmek için tespihin çok faydalı olduğu görüşünde. Yapımı zahmetli olan ve kıymetli taşlardan yapılan en özel tasarım tespihler için gulaylar.com’u ziyaret etmeniz yeterli. 14 ayar altın tespihleri günün her anı kullanabilecek ve zevk sahibi olduğunuzu gözler önüne sereceksiniz. Geleneksel bir hava ve modernliğin uyumu içinde tasarlanan altın tespihlerin hiç geçmeyen modasıyla maskülen şıklığınız daim olacak. Erkeklerin en az kadınlar kadar şıklığına önem vermesi erkekler için çeşitli aksesuarların üretilmesine ve aksesuarlar tasarımlarının gelişmesine yol açmıştır. Bu aksesuarlardan biri de yaka iğnesidir. Yaka iğneleri son zamanlarda erkek modasının hızla değişmesi ve gelişmesiyle çok farklı tarz ve şekillerde üretilmeye başlamıştır. En çok tercih edilen yaka iğneleri modelleri arasında zincirli olanlar ve kılıç, mızrak gibi maskülen figürlerin bulunduğu yaka iğneleri başı çekmektedir. Hatta taşlı modeller de bir hayli rağbet görmektedir. Son zamanlarda özellikle özel davetlerde kravat yerine gömlek yakalarına kullanılan yaka iğneleri her türlü renk ve model gömleğinize uyum sağlayabilmesi için farklı renk seçenekleri ile satışa sunulmuştur. Gömlek yakalarına kullanılan yaka iğneleriyle farklılık yaratan ve tarzınızı ön plana çıkaran bir stil ortaya koyarak, girdiğini ortamlarda ve katıldığınız davetlerde her zaman ön planda olursunuz. Alışılmışın dışında bir tarz yaratmak için web sitemizi mutlaka ziyaret edin.

X
Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.